×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1402/01/15 - 12:45
  • بازدید : 425
  • تعداد بازدیدکننده : 406
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تالیف سه جلد جدید از مجموعه کتاب هاى کرونا توسط اساتید و پژوهشگران مرکز

سه جلد جدید از مجموعه کتاب های کرونا توسط اساتید و پژوهشگران مرکز به تالیف رسید.

به همت اساتید و پژوهشگران مرکز تحقیقات جراحی مغزو اعصاب عملکردی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، سه جلد جدید از مجموعه کتاب­های کرونا به چاپ رسید.

عناوین این کتاب ها عبارتند از:

1- کووید - 19 در مردان، زنان، کودکان و دوران بارداری

2- پژوهش های انجام شده بر واکسن های کووید – 19 و پژوهش های تاثیر های واکسن های کرونا بر کودکان، نوجوانان و زنان باردار

3- مراقبت های خانگی، ویتامین ها، سیگار، حیوان های خانگی، قوانین بازگشایی مدرسه ها و دانشگاه ها در دوران همه گیری کرونا

این کتاب­ ها شامل مجموعه‌ای از مقاله‌ های به روز علمی منتشرشده توسط پژوهشگران و دانشمندان در دانشگاه ها و انستیتو های علمی و پژوهشی درباره‌ ی سندرم تنفسی حاد شدید ویروس کرونا 2(SARS-CoV-2) - عامل بیماری کرونا ویروس ۲۰۱۹(19-COVID) - می‌باشد که به عنوان یک منبع علمی در اختیار ایرانیان و پارسی‌ زبانان قرار می‌گیرد.

گردآوری و ترجمه‌‏ی مقاله های علمی و آموزشی این کتاب­ ها از بهمن 1398 آغاز شد و مقاله های پزشکی و آموزشی مرتبط با کووید- 19 را تا پایان اسفند 1400 پوشش داده است.

تمامی مقاله‌ های این کتاب­ ها از نشریه‌ های معتبر علمی مانندNature، Lancet، Cell، Science، JAMA، NEJM، BMJ، PNAS، ACS، Oxford، MDPI، Springer، Wiley،Insight ، Plos، ASH، ELIFE، Frontiersin نشریههایPUPMED، سازمان‌ های بهداشتی مانند سازمان بهداشت جهانی، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ایالات متحده و اروپا و سایر کشورها توسط گردآورندگان به زبان پارسی ترجمه شده‌اند.

مقاله های این کتاب­ ها به شکلی گردآوری شده‌اند که تمام گروه های جامعه مانند دانشآموزان، دانشجویان دانشگاه ها، پزشکان و کادر درمان می توانند از آن به عنوان یک منبع علمی برای افزایش آگاهی و دانش دربارهی کووید - 19 استفاده کنند.

با توجه به این که ویروس ‌های کرونا در دو دهه‌ ی گذشته با همه گیری های ایجادشده در زندگی بیشتر مردم جهان تاثیر به سزایی داشته اند، آموزش همگانی یکی از هدف های گردآوری این کتاب­ ها است.

کشور هایی که پیش از کشور ما ایران، با همهگیری های سایر ویروس های کرونا روبرو شدند، توانستند با استفاده از تجربه های به دست ‌آمده، گام های سازنده ای در جهت مهار همه‌ گیری کووید - 19 بردارند، بنابراین اکنون که نزدیک به 3سال از آغاز این همه گیری در ایران میگذرد، آموزش همگانی باید بخشی از برنامه های کشور ما برای آمادگی در برابر بروز همه گیری هایی باشد که ممکن است در آینده روی دهند و این که ما هم بتوانیم با آمادگی برای چنین بحران های بهداشتی، الگویی برای سایر کشورها، نه تنها در خاورمیانه بلکه در جهان باشیم.

این کتاب­ ها در یک سری 10 جلدی گردآوری شده اند که به ترتیب زیرچاپ خواهند رفت.

 

امید است این کتاب­ ها بتوانند گام سازنده‌ ای در جهت آگاهی ‌رسانی و بالا بردن دانش همگانی درباره‌ی این همه‌ گیری بردارند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,عمومی,اخبار کنگره ها و سمینارها,آرشیو اخبار
  • گروه خبری : 124868
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب