×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1402/01/15 - 12:52
  • بازدید : 333
  • تعداد بازدیدکننده : 312
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تالیف جلد دهم و آخر از مجموعه کتاب هاى کرونا ویروس توسط اساتید و پژوهشگران مرکز

جلد آخر مجموعه کتاب های کرونا ویروس توسط اساتید و پژوهشگران مرکز به تالیف رسید.

به همت اساتید و پژوهشگران مرکز تحقیقات جراحی مغزو اعصاب عملکردی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، جلد آخر مجموعه کتاب های بیماری کرونا به چاپ رسید.

عنوان این کتاب "دارو، درمان و آشنایی با واکسن های کووید-19" می باشد.

این کتاب­ شامل مجموعه‌‎ای از مقاله‌های علمی منتشرشده ‎توسط پژوهشگران و دانشمندان در دانشگاه‎ ها و انستیتو های علمی و پژوهشی درباره‌ ی سندرم تنفسی حاد شدید ویروس کرونا 2(SARS-CoV-2) - عامل بیماری کروناویروس 2019(19-COVID) - می‌باشد که به عنوان یک منبع علمی در اختیار ایرانیان و پارسی‌ زبانان قرار می‌گیرد.

گردآوری و ترجمه ‌‏ی مقاله های علمی و آموزشی این کتاب از بهمن 1398 آغاز شد و مقاله ‎های پزشکی و آموزشی برای پیشگیری و درمان کووید- 19 را تا پایان اسفند 1400 پوشش داده است.

تمامی مقاله‌ های این کتاب­ از نشریه‌ های معتبر علمی مانند Nature، Lancet، Cell، Science، JAMA، NEJM، BMJ، PNAS، ACS، Oxford، MDPI، Springer، Wiley،Insight ، Plos، ASH، ELIFE، Frontiersin نشریه‎ هایPUPMED، سازمان ‌های بهداشتی مانند سازمان بهداشت جهانی، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ایالات متحده و اروپا و سایر کشورها توسط گردآورندگان به زبان پارسی ترجمه شده‌اند.

مقاله های این کتاب­ به شکلی گردآوری شده‌ اند که تمام گروه های جامعه مانند دانش ‎آموزان، دانشجویان، دانشگاه ها، پزشکان و کادر درمان می‎توانند از آن به عنوان یک منبع علمی برای افزایش آگاهی و دانش درباره ی کووید-19 استفاده کنند.

با توجه به این که ویروس ‌های کرونا در دو دهه ‌ی گذشته با همه گیری ‎های ایجاد شده در زندگی بیشتر مردم جهان تاثیر به سزایی گذاشته ‎اند، آموزش همگانی یکی از هدف های گردآوری این کتاب ­ها است.

کشور هایی که پیش از کشور ما ایران، با همه گیری های سایر ویروس ‎های کرونا روبرو شدند، توانستند با استفاده از تجربه ‎های به دست‌آمده، گام های سازنده ای در جهت مهار همه ‌گیری کووید-19 بردارند، بنابراین اکنون که دو سال از آغاز این همه گیری در ایران می‎گذرد، آموزش همگانی باید بخشی از برنامه‎ های کشور ما برای آمادگی در برابر بروز همه گیری هایی باشد که ممکن است در آینده روی دهند و این که ما هم بتوانیم با آمادگی برای چنین بحران های بهداشتی، الگویی برای سایر کشور ها، نه تنها در خاورمیانه بلکه در جهان باشیم.

امید است این کتاب ­ بتواند گام سازنده‌ ای در جهت آگاهی ‌رسانی و بالا بردن دانش همگانی درباره‌ی این همه‌ گیری بردارد.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,عمومی,اخبار کنگره ها و سمینارها,آرشیو اخبار,دستاوردها
  • گروه خبری : 124869
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب